Anahtar kopyalama neden en çok kullanılan hizmetlerden biridir?

 

inönü mahallesi çilingir  İnsanların gün boyu bir yerlere koşuşturduğu, hiçbirşeyi eksiksiz yapmamak için bir sürü şeyi aklında tuttuğu bu çağda en önemli şeylerden biri olan ev anahtarını evde unutabiliyoruz. inönü mahallesi çilingir  Ev anahtarının evde unutulması halinde bir çilingirin gelmesi, kapının açılması ve ekstra masraflar eklenince hem gününüzde boşa geçirdiğiniz bir süre oluyor hem de cebinizden para çıkmış oluyor. Yine de anahtar kopyalama buna bir çözüm mü?

Tabii ki sadece kapıda kalınmamak için anahtar kopyalanmıyor. Örneğin bir aile de herkesin rahatça eve girebilmesi açısından toplamda 3 anahtar kopyalanarak bir ana anahtar 3 tane de yedek anahtar çekirdek aileye yetiyor. Aile fertlerinden bir tanesi anahtarını evde unutsa diğerlerini bekleyerek bir süre sonra evine girebilir.

Ayrıca eve istediği zaman girip çıkabilmesini istediğiniz kişiler içinde de anahtar kopyalama yapılabilir.

 

Anahtar kapıda kırıldı

Her ne kadar kapıda kaldım diye çilingiri veya arkadaşınızı aramamak için yeterince önlemi alsanız da bazen durumlar yine de kötü gidebilir. Anahtar kopyalama işlemi bitti eve geldiniz kapıyı tam açarken çıt sesiyle karşılaştınız. Ne oldu? Anahtar kapıda kırıldı. Bunun birkaç sebebi olsa da en bilinenleri anahtar malzemesinin ucuz yollu olarak elde edilmesi ve yüksekten yere birkaç defa düşmesi.

Bir de yapılan en büyük hatalardan biri donan kapıya sıcak su dökerek çözmeye çalışmaktır. Hem ev hem de araç kapılarına yapılan bu davranış tamamen yanlıştır. Sıcak su kısa bir süre buzu çözüyor gibi gözükse de soğuk sudan daha çabuk donduğu için o alanı daha da kötü hale getirmektedir. Özellikle araçlarda donan kapı kolu için yapılan sıcak su dökme işlemi tamamen kapıyı açmanızı daha da zorlaştıracak hale getirmektedir.

Anahtar kapıda kırıldı ise ilk yapmanız gereken şey Ataşehir ‘de inönü mahallesi çilingir ‘i çağırmak olmalıdır. Kendiniz çıkarmaya uğraşırsanız kilide veya kapıya zarar verebilmeniz dışında kilidi daha da ileriye ittirerek çilingirin işini zorlaştırabilirsiniz. İşleri zorlaşan çilingirler sizi olduğunuz durumdan daha uzun sürede kurtarmak zorunda kalabilirler.