Anahtar kopyalama

Evden çıkarken kapıyı kapattıktan sonra ilk yapılması gereken kapıyı kilitlemektir. Her insan kapıyı kapattığında ilk aklına gelen şüphe, anahtarın nerede olduğudur. Anahtar, ev, otomobil, kasa ya da dolap ve buna benzer muhafaza edilmesi ve güvenli bulunmasını istediğimiz yerlerin kilitlenmesi ve sonrasında kilidinin açılması için kullanılan bir teçhizattır. Genelde bakır ve pirinç karışımı metallerden yapılan anahtarlar, yetkili kilit firmaları tarafından yüksek hassasiyete sahip bulunan preslerde üretilmektedir

             Anahtarlar ev anahtarı, otomobil anahtarı, çelik kapı anahtarı, iç oda kapısı anahtarları, çelik para kasası anahtarları, dolap anahtarları gibi farklı çeşit ve muhteviyatta üretilmektedir. Fonksiyonları çok farklı olmasa da, muhafaza edilmesi gereken nesnenin muhteviyatı ile değerine göre ve teknolojik gelişmelere paralel olarak değişik çeşit ve kalitede üretimi sağlanmaktadır. Örneğin basit bir kumbara anahtarının değeri kuruşlarla ifade edilirken, büyük ve elektronik bir çelik kasa anahtarı değeri binlerce lira ile ölçülmektedir.

 Anahtar Kopyalama

            Anahtar kopyalama, yedeğini edinmek istediğiniz herhangi bir anahtarın aynı işlevi görecek şekilde benzerini ürettirme işlemine denmektedir. Bu yöntem ve öngörü sayesinde anahtarını kaybeden, çaldıran veya içeride unutan kişiler, çilingir vasıtasıyla veya kapılara zarar vererek kapılarını açtırmak zorunda kalmaktan kurtulmaktadırlar. Hele bir de ev dışındaki balkon, cam gibi yerlerden girmeye çalışmak gibi tehlikeli aktivitelerden kurtulmak da cabası olacaktır. Böyle sorunlarla karşılaşmamak ve gereksiz masrafların önüne geçmek için önceden yapılacak anahtar kopyalama işlemi herkesi rahatlatacaktır.

 Ev Anahtarı Kopyalama

            Her ne çeşit olursa olsun ev anahtarlarını kopyalama Ataşehir Çilingir Merkezi vasıtasıyla profesyonel ve son teknoloji makinelerde çok kısa sürelerde yapılmaktadır. Bunun için de, Ataşehir Çilingir Merkezi’ne çoğaltmak istenilen anahtar numunesi ile gelinerek, birkaç dakika beklenilmesi yeterli olacaktır. Çelik kapı anahtarlarının çoğaltılamayacağı gibi bir inanç, son model çelik kapı anahtar kopyalama makineleri ile artık tarih olmuştur.

 Otomobil Anahtarı Kopyalama

            Otomobil anahtarları kopyalaması ise biraz daha farklı bir uygulama gerektirmektedir. Yaklaşık yirmi yıldan beri hemen hemen tüm otomobiller, İmmobilizer çipli anahtar sistemleri ile beraber üretilmektedir. Eski araçlarda oldukça revaçta olan düz kontak yaparak ya da farklı bir anahtar ile çalıştırarak otomobil hırsızlığına karşı ek tedbir alarak üretilen bu sistemler oldukça güvenlidir. Elektronik yazılımlar ile desteklenmesi neticesinde, aracın yakıt ve elektronik sistemi arasındaki bağlantıyı keserek farklı bir yöntemle çalıştırılması engellenmiştir.

            Ataşehir Çilingir Merkezi, otomobiller için anahtar kopyalama talebi halinde de müşterilerine destek olmaktadır. İmmobilizer ya da elektronik çipli olması fark etmeksizin, otomobil anahtarları öncelikle CNC elektronik lazer kesim makinesi ile aracın orijinal anahtarı gibi hatasız ve aynı şekilde üretilmektedir. Sonrasında ise, bilgisayar destekli profesyonel elektronik cihazlar ile programlanan otomobil anahtarları, yazılıma dair tüm yükleme işleri yapılarak anahtar kopyalama işi tamamlanmaktadır. Anahtarcılık, profesyonellik ve güvene dayalı ciddi bir meslektir. Ataşehir Çilingir Merkezi son model teknolojik sistemleri ve yılların getirdiği güvenle bu işi layıkıyla temsil etmektedir.

İndirim, duyuru ve kampanyalardan haberdar ol.