Evde anahtar kopyalama

Dalgın bir insansanız ve sürekli anahtarınızı kaybediyorsanız anahtar kopyalatmak kendiniz için yapabileğiniz en iyi şey olabilir. Yedek anahtarı ev dışarısında bir yerde saklayarak ihtiyaç halinde alabilirsiniz. Kendi anahtarınızı kendiniz kopyalamak istiyorsanız maalesef bunu yapamazsınız.

Bunun sebebi anahtarların çıkıntılarının milimetresine kadar doğru olması gerektiğindendir. Anahtarlar kapı kilitlerine girdiklerinle pinleri döndürmek için tamamen uyumlu olmalıdır. Bu uyumu yakalayacak en iyi ihtimali sağlayan aletler ise makinelerdir. Makineler anahtarın tam ölçülerini alarak bir tabakaya basar. Bu tabakanın gereksiz kısımları ayrılarak size teslim edilir.

Neredeyse hatasız bir anahtar kopyalama işleminde bile ilk hafta anahtarın kapı kilidine zor girdiğini veya kapı pinlerini daha zor açtığını görebilirsiniz. Bir haftanın sonunda çok küçük çıkıntılar kilide sürtündükçe parçalanarak orijinal anahtarın aynısı olur.

Normal kapı anahtarlarını kopyalamak neredeyse imkansız iken araba anahtarlarını evde kopyalamaya çalışmak tamamen imkansızdır. Bunu başarmanın hiçbir yolu yoktur. Özellikle yeni çıkan otomobillerin anahtarları içerisinde yazılım yüklü geldiği için sadece görünüşünü kopyalasanız bile yazılımı alamayacağınız için arabanın motoru çalışmayacaktır.

Bu sisteme immobilizer denir. İmmobilizer anahtarlar kontağa takıldığı anda arabanın ana bilgisayarına şifreli bir kod gönderir. Bu kod ana bilgisayarda çözümlenerek doğrulanır. Kod doğrulandığı andan itibaren ateşleme sistemi çalışır ve arabanız çalışır. Gönderilen şifreli kod eğer doğru değilse araba sanki hiç anahtar takılmamışcasına işlem yapmıyor. Tüm bu olay ise 1 saniye içerisinde gerçekleşiyor.

Anahtar kopyalama ihtiyacınız için Şerifali Çilingir

Normal bir ev anahtarı veya immobilizer anahtarınızı kopyalamak isterseniz Şerifali çilingire gelebilirsiniz. İmmobilizer anahtar kopyalatmak istediğinizde yazılımı özel programlarımız sayesinde yeni bir anahtara aktarıyoruz. Bu sayede araç bu anahtarı orijinal olarak görerek ateşleme sistemlerini çalıştırıyor. Kopyalattığınız anahtarın başına bir şey gelirse bize tekrar gelerek arabanın ana bilgisayarından o anahtarı çıkarmamızı isteyebilirsiniz. Anahtar kopyalama haricinde verdiğimiz genel hizmetler,

  • Kapınızı, kasanızı ve kilidinizi açabiliriz,

  • Eviniz için veya kasanız için yeni bir kilit lazımsa sizin için en iyi ve en uygun kilidi seçebiliriz.