Bugün Batı Ataşehir Çilingir olarak çilingirlerin neden evin size ait olduğunu doğrulamaya çalıştığını anlatacağız.
Evinize gelen bir çilingir hırsızlığa aracılık etmemek için kapısını açtığı kişinin onu çağıran kişi olduğundan emin olmak ister. Aksi taktirde gerçek ev sahibi çilingire bu işleme aracılık yaptığı için dava açabilir ve çilingir hiçbir sebep yokken kendi işini yaptığı için senelerce uğraşabilir.
Bu senaryo olağan değil; sürekli olan bir şey. Belki de her gün bir çilingirin başı bu davalar ile dertte. Tarihi bin yıldan önceye dayanan bu meslek grubunun en çok sıkıntı çektiği zaman ise bu devir. Çünkü insanlar birbirlerini tanımıyor. Eskiden olsa karşınızdaki kişinin kapısından ses geldiğini fark ettiğinizde anında bakardınız fakat artık umrunuzda olmuyor. Baksanız bile karşınızdakinin belki de komşunuz olup olmadığını bile bilmiyorsunuz.
Hal böyle olunca ev kapısı açmayı bilmeyen insanlar bir çilingir çağırıyor 50 lira veriyor ve hiç dikkat çekmeden çekip gidiyor. Fakat hırsız bulunana kadar kapıyı açan çilingirin davası sürüyor.
Çilingirlere Evin Size Ait Olduğunu Nasıl Kanıtlayabilirsiniz?
Aslında yapacağınız şey oldukça basit. Eviniz kira ise sözleşmesini, size ait ise tapusunu göstermeniz yeterli. Ayrıca anlaştığınız firmaya bağlı olarak o daireye ait bir faturayı isminizle eşleşiyorsa göstermenizde yeterli olabilir.
Elbette bu belgeleri muhtemelen evinizde sakladığınız için göstermeniz mümkün olmayabilir. Çaresiz kaldığınız durumlarda komşularınızdan yardım alabilirsiniz. Gelen ustaya karşı birkaç komşunuz evin sizin olduğunu doğrularsa usta evinizi açtığında belgenizi göstermenizi kabul edebilir.
Acil Çilingir İhtiyaçlarında Batı Ataşehir Çilingir!
İhtiyaçlarınızı anlık olarak analiz ederek en doğru sonucu en kısa sürede uyguladığımız için uzun süredir insanların çilingir ihtiyaçlarında ilk tercih oluyoruz. Bir kişinin çilingirciden beklediği her şeyi işletmemizde sunuyoruz (anahtar kopyalama, kapı ve kilit açma, kilit değiştirme vb). Gerektiği durumlarda bütçenize ve evinize en uygun seçeneği belirleyip size öneriyoruz.
Tüm hizmetlerimizden anında yararlanman mümkün. Tek yapman gereken telefonunu açmak ve sihirli numaraları tuşlamak!. Web sitemizde telefon numaramızı arayabilirsiniz.