Ataşehirde Anahtar kopyalama nedir?

 

Anahtar kopyalama işlemi kapınızın, kasanızın ya da herhangi bir asma kilidinizin anahtarının aynısını yaptırmaktır.

 

Ataşehirde Anahtar kopyalamaya neden ihtiyaç duyarız?

Bunun için herhangi bir sebep olabilir. Ev kapısının kilidi için sizden başka birine anahtarı kopyalatıp vererek onunda eve istediği zaman girmesini sağlayabilirsiniz ya da asma kilitler için sadece güven amaçlı olarak anahtarınızı kopyalatıp yedeği bir yere saklayabilirsiniz.

 

Ataşehir Anahtar kopyalama işi nasıl gerçekleşir?

 

Pirinç ve bakırı press makinelerinde büyük bir basınç uygulanmasıyla birleştirip anahtarın kabı yapılır. Bundan sonraki işlemde verdiğiniz (size ait olan) anahtar pim yerlerine giren ölçüleri ve normal ölçüleri alınarak o şekil üzerinde kesim yapılır.

 

Her anahtar aynı şekilde mi kopyalanır?

 

Ataşehir çilingir olarak  buna cevabımız tabikide Hayır. İçerisinde elektroink çip bulunduran anahtarların kopyalanması için özel yazılım kopyalayan programlar gerekmektedir. Günümüzde genellikle şirketlerde kullanılan kart şeklindeki çipli anahtarlar varken birde araba anahtarları aynı teknoloji ile çalışır.

 

İmmobilizer nedir?

 

İmmobilizer kısaca arabanızın korunması için en güvenli yollardan biridir. Aracınızın ve anahtarınızın uyum içinde çalışarak başka hiçbir etken ile (Bildiğimiz adıyla düz kontak) çalışmamasını sağlar. Kısaca ve kolayca anahtarınızın içindeki çip yerleştiği andan itibaren aracın içindeki yerlere bilgi verir bu bilgi şifrelenir ve doğrulanır böylece aracınız çalışmaya başlar.

 

Böylece hırsızlar araca düz kontrok yapsa bile bilgi gidip şifrelenip doğrulanmadığı için ateşleme sistemi çalışmayacaktır. Her anahtarın kendine özel yazılımı olmasının sebebi budur. Anahtarınızın dış katmanı kopyalansa bile içerisindeki yazılım olmadığı sürece boş bir kaplama olacaktır.

 

 

Aracımda immobilizer olduğunu nasıl anlarım?

Eğer bunu bilmiyorsanız aracınızın ön camına bakabilirsiniz. Belirli aralıklarla bir ışık yanıp sönüyorsa o araçta immobilizer vardır. Bir nevi “Beni çalamazsın” ışığıdır.

 

İmmobilizer anahtarımı kopyalatabilir miyim?

 

Ataşehir çilingir şubemize gelirseniz anahtarınızın içindeki yazılımı özel programlar ile kopyalayıp yeni bir anahtara aktarabiliriz. Bu anahtarı kaybederseniz korkmayın. Tekrar bize gelin aracınızdan bu anahtarı güvenli listesinden çıkaralım. Böylece anahtarım çalındı derdiniz olmasın.