Anahtar kapıda kırıldı

Anahtar kapıda kırıldı ise ilk yapmanız gereken çilingir çağırmaktır. Aceleniz var ise kilidi zorlamak veya açmaya çalışmak yerine acil çilingir aramak daha mantıklı olacaktır.

Çoğu insan böyle bir durumda anahtarın kalan parçasını çıkartmaya çalışabilir. Yedek anahtarı yok ise zaten bunu yapması mantıksız olmakla beraber kapıya zarar vermektedir.

Yedek anahtarınız var ise bile kapıdaki anahtarı çıkarmaya çalışmak pinlere zarar verebilecektir. Şansınız yaver giderse anahtar kapı kilidi göbeği dışında kalarak kolayca çıkabilmektedir fakat genel olarak pinlerin arasında kalabileceğinden yanlış bir haraketiniz kilidi değiştirmek zorunda bırakabilir.

Anahtar kopyalamak

Her ne kadar anahtar kapıda kaldıktan sonra kopyalamak bir işe yaramasa da anahtarı çıkarabileceğiniz durumlarda hayat kurtarıcı olabilir. Orijinal veya kopya anahtarınızı kapı kilidinden çıkardıktan sonra diğer anahtarınız ile eve girebilirsiniz. Böyle durumlarda kilit hasar almış olabileceğinden eğer anahtar normalden daha değişik dönüyorsa veya takılıyorsa sizin için en iyisi o kilidi yenilemek olacaktır. Bu size masraf gibi görünse de kapınızı daha kolay bir hedef haline getireceğinden daha fazla masraf ile karşılaşabilirsiniz.

Aynı zamanda anahtar kapıda kırıldı ise bunun sebebini de öğrenmeniz gerekmektedir. Sonuçta bugün başınıza gelen bir şey yarın neden gelmesin? Öncelikli olarak anahtarınızın hasar alabileceği bir şeyi yapıp yapmadığınızı düşünün. Kışın kapı kilidini açmak için zorlamak gibi ya da yüksekten aşağıya atmak / düşürmek gibi aktivitelerinizi düşünerek bunlardan birini yapmadığınız kanaatine varırsanız o zaman anahtarı aldığınız yer ile ilgili bir sorun.

Özellikle kopya anahtar kullanıyorsanız malzeme ucuzluğu bakımından bazı çilingirciler kötü malzeme kullanabilmektedir. Kötü malzeme sonucu anahtar daha kolay kırılabilir bir özellik kazanmaktadır.

Anahtar kopyalama ya da acil çilingir ihtiyaçlarınızda Batı Ataşehir Çilingir merkezini arayabilirsiniz. En kısa sürede sizin yanınıza gelebilecek ve profesyonel ekibimiz ile birlikte sorunlarınızı çözmek için uğraşmaktayız. Daha iyi bir hizmet verebilmek adına 7 gün 24 saat aktif olarak hizmet vermekteyiz. Anahtar ile ilgili sorunlarınızda hemen bizi arayabilir ve hizmet talep edebilirsiniz ya da anahtar kopyalatmak için kendiniz gelebilirsiniz. Hem de saatin kaç olduğu sorun olmadan.