Şerifali çilingir

Çilingirlik tarihi çok öncelere dayanan eski bir meslektir. Eski zamanlar kilitler ve bunları açan anahtarlar demirciler tarafından tasarlanıp imal edilmekteydi

Çilingirler kilidi ve anahtarı sıfırdan üretir, onlara şekiller vererek sadece kendilerine has yapmaya çalışırlardı. Hatta yakın zamana kadar yedek anahtarlar bile makine kullanmadan eye ile yapılır ve büyük uğraşlar verilirdi. Halbuki günümüzde anahtar kopyalama çok kolaylaşmış, bir yada iki makine neredeyse tüm anahtarları kopyalamaya başlamıştır. Hal böyle oluncada anahtarcılık ve çilingirlik mesleği özelliğini yitirmiş ve hırdavat satanların hatta camcıların bile bi makine alarak kendini anahtarcı ilan etmesine sebebiyet vermiştir. Fakat işinin ehli olmayan bu kişilerin anahtar yapmasıyla çok daha büyük sorunlar ortaya çıkmaktadır. (yapılan anahtarın açmaması, kilidin zarar görmesi, oto kontağının bozulması gibi) istanbul şerifali Çilingir siz değerli müşterilerimizi uyarıyor, anahtar yapmanın ciddi bir iş olduğunu hatırlatıyor ve sadece işin ehli olan kişilere yaptırılmasını tavsiye ediyor.

ÇİLİNGİR veya ANAHTARCI nedir ?

Çilingir “Çilan” ve “gar” kelimelerinden oluşmuştur. “Çilan” kılıç, hançer gibi demirden aletler anlamına gelirken “gar” bu işleri yapan kimsedir. Yani çilingirler eski zamanın demircileridir.

Şimdiki çilingirler ise ev kilitlerinin iç yapısını bilen, dolayısıyla bu kilitlerin nasıl açılacağı bilgisine sahip, oto ve kasa kilitlerinin iç yapısını bilen ve bunları açma yeteneğine sahip, anahtarı olmayan ev, oto ve kasa kilitlerini söküp anahtar yapabilen, bozulduğunda tamirlerini yapabilen, hizmet sektörünün kalbinde yer alan kişilerdir diyebiliriz.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Anahtarcılık ve Çilingirlik’te değişmekte. Ev kilitleri elektronik olarak çalışmakta, site giriş kapıları otomatik olarak kumandayla açılmakta ve arabalar özel immobilizer sistemle çalışmaktadır.

istanbul şerifali Çilingir olarak firmamız gelişen teknolojiyi yakından takip etmektedir. İşyerimizde immobilizer oto anahtarlarınızı yaptırabilir, oto ve garaj kumandalarınızı çoğaltabilirsiniz. Ayrıca çelik kapınıza alarm sistemi monte ederek hırsızlara karşı etkili bir önlem almanızı sağlıyoruz.

istanbul ev anahtar ve kilit hizmeti.

Firmamızda evinize ait her türlü anahtarı kopyalatabilirsiniz. İşyerimizde her türkü çelik kapı kilit ve göbekleri, emniyet kilit ve kelepçeleri, asma, şifreli ve trajlı kilit bulabilirsiniz. Hizmetlerimiz olan alarm sistemleri, kırılsada güvenli bareller, çelik rozetler hırsızlara karşı kapınızı sağlamlaştıracak olmazsa olmaz önlemlerdir.
istanbul oto anahtar ve kumanda hizmeti.

istanbul şerifali Çilingir olarak oto anahtar ve kumandalarınızı güvenle kopyalamaktayız. Bozuk oto kilitlerinizi firmamızda tamir ettirebileceğiniz gibi tamamen kayıp oto anahtar ve kumandalarınızı yaptırabilirsiniz. İşyerimizde kumandalarınızın tamiri, kasa ve pil değişimi yapılmaktadır.
istanbul çelik kasa ve şifreli kasa açma çilingir hizmeti.

istanbul’da çelik kasa konusunda en iyi uzmanlardan olan firmamızda kayıp anahtarlı çelik kasanızı açtırıp tekrardan anahtar yaptırabilirsiniz. Kiralık kasalar, şifreli kilide sahip kasalar açılıp en kısa sürede ve en iyi şekilde anahtar teslim edilmektedir.