Şerifali Çilingir --Değişen kilitler 

Anahtar setinizi kaybettiyseniz, yeni bir eve taşındıysanız veya kızgın bir çalışanı işten çıkarmak zorunda kaldıysanız, şansınız kilitlerinizi değiştirmeyi düşündünüz. Çoğu insan, kilitlerini değiştirmek zorunda kalmanın genellikle daha ucuz ve daha iyi bir seçenek olduğunun farkında değildir ve bu da onları yeniden canlandırmaktadır. Bununla birlikte, kilitlerinizi değiştirmek yerine yeniden anahtarlamanız gerektiğinde, bir kilidi “yeniden tuşlamak” ve daha da önemlisi ne anlama geldiğini anlamak çok önemlidir. Değişen kilitleri vs yeniden anahtarlamayı karşılaştırırken akılda tutulması gereken birkaç ipucu.
Değişen kilitler vs Rekeying
Değişen kilitler vs Rekeying
İki seçeneği karşılaştırmanın başlıca nedenlerinden biri, yeniden anahtarlamanın daha uygun maliyetli bir çözüm olabilmesidir. Aşağıda, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için her seçeneğin nasıl çalıştığını karşılaştıracağız. 
Bir kilidi yeniden Anahtarlamak nedir?
Bir kilidi değiştirmek oldukça açıklayıcı olsa da, yeniden anahtarlama daha derin bir açıklama gerektirir. Yeniden anahtarlama, bir kilidin çalışma anahtarını farklı bir kilide değiştirmek anlamına gelir. Başka bir deyişle, aynı kilidi korursunuz, ancak kilidi çalıştırmak için yeni bir tuşa ihtiyacınız vardır. Bu, kilidin bazı iç bileşenlerini (anahtar pimleri veya tumblers olarak adlandırılır) değiştirerek elde edilir. 
Bir kilidin anahtar pimlerini farklı bir setle değiştirmek, kilidi farklı bir anahtarla çalışacak şekilde ayarlar. Prosedür karmaşık gelebilir ama aslında nadiren doğru araçları verilen birkaç dakikadan fazla sürer basit bir süreçtir.
Bir teknisyenin bir kilidi yeniden tuşlaması için doğru tuşa sahip olmaları gerekir. Eşleşen bir anahtar olmadan, yeniden anahtarlamak için kilidi açmak zorunda kalacaklar. Bir kilit seçmek genellikle yetenekli bir çilingir için bir sorun olmasa da, bazen kilidi tamamen değiştirmekten daha fazla ücret ödemeniz muhtemeldir.
Anahtar pimleri ucuzdur, bu da kilitlerinizi değiştirmekten neredeyse her zaman daha ucuzdur. Aynı anahtarla birden fazla kilidi eşleştirmek istediğinizde yeniden anahtarlama da yardımcı olur.
Kilitlerinizi Ne Zaman Değiştirmelisiniz?
Kilitlerinizin tasarımını veya rengini değiştirmek isterseniz kilitlerinizi değiştirmeniz gerekir. Örneğin, yeni bir öncül taşındı ve kilitler paslı ve eski, kilitlerinizi değiştirme düşünebilirsiniz.
Evinizin farklı markalı kilitleri varsa ve hepsinin aynı anahtar üzerinde çalışmasını istiyorsanız kilitlerinizi de değiştirmeniz gerekir. Bu durumda, bazı kilitlerin değiştirilmesi gerekir, böylece tüm kilitlerin aynı tür kama yuvası vardır.
netice
Değişen kilitleri vs yeniden anahtarlamayı karşılaştırırken, her süreçte neyin yer aldığını anlamak önemlidir. Bir kilidi değiştirmek oldukça basit bir iştir, ancak yeniden anahtarlamanın doğru araçların yanı sıra öğrenme ve uygulama gerektirir. Bu profesyonellere bu görevi bırakmak en iyisidir, ve çilingir Şerifali çilingir ekibi o kilitleri geldiğinde tüm ihtiyaçları ile size yardımcı olmak için hazırlanmıştır