Çilingir nedir? Batıataşehir çilingir ne yapar?

 

Çilingirler neredeyse her insanın hayatında bir kere bile olsa ihtiyaç duyduğu insanlardır. Acil çilingir ihtiyacı duyulan durumlarda çağırıldığı gibi aynı zamanda anahtar çoğaltma gibi sebepler ile de kullanılabilmektedir.

Genel olarak aile fertleriyle paylaşmak için anahtar çoğaltma işlemleri yapan çilingirler ayrıca şunlarıda yapmaktadır,

  • Kapıda kalan anahtarı çıkarmak,
  • Kapı göbeği değiştirmek,
  • Otomobil anahtarı kopyalamak,
  • İmmobilizer anahtarı kopyalamak,
  • Kapıyı açmak,
  • Arkasında anahtar kalan kapıyı açmak

Bölgenizde ki çilingirlere bağlı olarak ekipmanlar farklılık gösterse de genel olarak bu şekildedir. Çoğu her çilingir tarafından yapılabilse de immobilizer kopyalama özel ekipmanlar istediği için her yerde bulunmamaktadır. Çünkü immobilizer kopyalama yapılırken her araca özel olarak yapılan yazılımın diğer kumandaya ayarlanması gerekir. Araç firmaları sürekli olarak yazılımlarını güncelledikleri için bu kopyalama işi anahtar kopyalama işlerinin arasında en zorudur.

 

Çilingirlik binlerce senelik bir geçmişe sahiptir. Mısır dönemlerinden bugüne farklılık geçirilse de genel olarak aynı meslek grubunda ilerlenmiştir. Eski zamanlarda otomatik makineler olmadığından dolayı tabii ki bir çilingir başka birinin kapısın açmıyordu. Genel olarak kilit yapımından sorumlu kişilere çilingir deniyordu.

 

Ataşehir de kapıda kaldım ne yapmalıyım?

 

Kapıda kaldınız ve acil çilingir gerekiyorsa bizleri telefon numaramlarımızdan arayabilirsiniz. Sizin için en kısa sürede yanınızda olacağımıza emin olabilirsiniz. İşinde profesyonel ekibimiz sayesinde, evin size ait olduğu doğrulandığı andan itibaren kısa bir süre içerisinde kapı kilidiniz açılarak evinize girmeniz sağlanır. Profesyonel ekibe sahip olduğumuz için kapınızda hiçbir çizik veya kalıcı hasar bırakmayız. Sizde kapıda kaldığınızda zaten kötü bir günde olduğunuzu düşünürken bir de kapı değdiştirmek ile uğraşmazsınız.

 

Ev doğrulaması ne için gerekir?

 

Çoğu insan çilingirliğin hiçbir risk taşımadığını düşünse de bu konuda hatalıdır. En azından binlerce çilinginin başına gelen bu olayda insanlar kendi evi olmamasına rağmen çilingir çağırarak benim evim diyor ve kapıyı açtırmaya çalışıyor. Böyle bir durumda herhangi bir yasal sorumluluk kabul etmemek için ev sahibinin kendi olduğuna dair kanıtlanması gerekmektedir. Ev tapusu veya orada oturduğunu gösteren herhangi bir kanıt yeterli olacaktır.