En yakın çilingir

Ataşehir de En yakın çilingir aradığınızda bizi çağırabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz en kısa sürede yanınza gelerek anahtarı evde unuttuysanız kapıyı açabilir, anahtar kapıda kırıldı ise kilit göbeğine hasar vermeden anahtarı çıkarır veya kilit göbek değişimi yapabilir.

Bunların dışında ayrıca,

  • Ev veya iş yeri Anahtar kopyalama,
  • İmmobilizer yazılımı ve anahtarı kopyalama

Durumlarında bizi çağırabileceğiniz gibi ev, iş yeri, bisiklet ve motosiklet gibi yerleriniz veya araçlarınız için en iyi kilidi seçmek için de dükkanımıza gelebilirsiniz.

 

Anahtar Kapıda Kırıldı

 

Anahtarın kapı üstünde kırılmasının birçok nedeni olabilir. Anahtarı eğer zorlamanızdan dolayı kırmışsanız bu en zor başınıza gelebilecek olaylardan biridir. Çünkü anahtar özel pirinç ve bakır malzemeleri ile dayanıklı olarak yapılmıştır. Tabii ki ucuz malzeme ile yapan çilingirler bunların içinde birkaç geri dönüştürebilir madde kattıklarından bu kırılmayı kolaylaştırır.

Anahtar kapıda kırıldı ise ilk öncelikle Ataşehir deyseniz bizi çağırabilirsiniz. Peki ya anahtar neden kapıda kırıldı?

Çoğu ev sahibi otomatiğin bozuk olması sebebiyle alta inip gelen misafire kapı açmak istemez ve yukarıdan aşağıya doğru anahtarı atar. Bu ilk seferde çok etki göstermese de birkaç seferden sonra anahtarda kılcak çizikler ve kırıklar meydana getirir. Kapı kilidini açarken zorlanan anahtar çiziklere dayanamadığı için kendini bırakır ve kırılır. Aşağı inmek istemiyorsanız en azından anahtarı yumuşak bir nesne içerisine koyduktan sonra atmanız uygun olacaktır. Eğer evinizde böyle bir şey yok ise iki bulaşık süngeri arasına koyup poşete geçirin böylece ortada kalan anahtar en az hasarla yere düşecektir.

Evinizde böyle bir durumda karşılaşmamak için anahtar çoğaltma size iyi gelebilir. Yedek anahtarınızı aşağı atarsınız ve kendi evinizde asıl anahtarı kullanırsınız. Ataşehir çilingir  merkezimize gelerek birkaç dakika içerisinde yedek anahtara sahip olabilirsiniz.

 

İkinci en çok karşılaşılan durum ise kapı göbeğinin kışın buzlanması ve anahtarı buzlanan kapıda birkaç defadan fazla zorlamak. Anahtar buzlu kapıyı döndürürken kilitlerde zorlanır ve sağlam ise birkaç sefer sorun çıkarmadan döner ama en son hassaslaşan ve kırılmaya müasit anahtar buzu kırmaya çalışırken kendisi kırılır.