Ataşehirde Anahtarlar hangi malzemeden yapılır?

 

Anahtarlar bundan bir süre önce geri dönüşüm malzemeleri ve pirinç ile yapılıyordu. Tabii ki bu halk tarafından bilinen yemek için kullanılan pirinç değil. Bu yapım maliyeti düşürerek kazancı arttırsa da anahtarın ömrünü kısaltıyordu. Şimdilerde anahtar üretim firmaları pirin ve basınç sertliğini düşürebilmek amacıyla bakır kullanıyor.

 

Malzemelerin birleştirip şekil aldırılması için güçlü press makineler yardımıyla baskı uygulanıyor ve hazır oluyor.

 

Ataşehirde Kilitlerde neden anahtar kullanılır?

 

Değişen dünya ile beraber artık kilitlerimizi ellerimizle, gözlerimizle açabilme şansımız var. Ama hala anahtar kullanımına devam ediyoruz peki neden? Böyle bir sisteme sahip olmak için kapınızını değiştirmeli ve evinize sistem kurmalısınız. Haliyle bu maddi olarak biraz büyük bir gereksinime sahip oluyor.

Yine de şu anda bu sistemi kullanabilecek binlerce kişi olmasına rağmen yavaş yavaş geçme sebeplerinden biri alışkanlık olabilir. Günümüzde kullanılan anahtarların biraz değişiği yaklaşık 4 bin yıldır kullanımda. İnsanların alışkanlıklarının değişmesi biraz zaman alabiliyor. Tabii ki yavaş yavaşta olsa bu yeniliğe ayak uydurulması gerekecek.

 

Ataşehir Kilit seçimi

İnsanların genelde kilit seçerken yaptıkları en büyük hata pahalı ve iri olmasının o kilidi en dayanıklı kilit yapacağını düşünmeleridir. Tabii ki verilen uğraşa göre fiyatı ve boyutu artsa da içinin yarısı boş olan bir kilide büyük bedeller ödemeye gerek yok.

 

Böyle bir durumda kilit seçerken yapmanız gereken en doğru şey pin sayısına göre karar vermektir. Pin anahtarın çıkıntılarına oturarak eşleşip kapıyı açan mekanizmadır. Pin sayısını ne kadar fazlaysa o bir kilidin kırılması (anahtar sahibi olmayan kişiler tarafından açılması) o kadar zordur. Pin dışında eğer ev kilidi alıyorsanız mekanizmasına göre de karar verebilirsiniz. Bazı kilitler sadece anahtar ile değil 2-3 mekanizmaya bağlı olarak haraket eder ve açılmasını zorlaştırdığı gibi kırılmasını da zorlaştırır.

 

Sizin için en uygun seçimi yapabilmemiz için bizi Ataşehir çilingir olarak aratıp bulabilirsiniz. Dükkanımıza gelerek isteklerinizi bize iletirseniz isteklerinize en uygun kilidi size sunabileceğimizden emin olabilirsiniz.