Ataşehir de Çilingirlerin işini kendim yapabilir miyim?

 

 Ataşehir de Evden çıktınız ve anahtarınızın evde kaldığını fark ettiğiniz zaman birden durdunuz. Böyle bir durumda çilingir çağırabilirsiniz ya da artık dünyada neredeyse her içeriğin bulunduğu video platformlarından izleyerek deneyebilirsiniz. Bunları başarmanız mümkündür. En çok kullanılan yöntem bir kartı kapı boşluğundan geçirerek hızlıca aşağı doğru kaydırmak olacaktır. Bu yöntem kesinlikle işe yarayacak bir yöntem olarak görülmese de evet işe yarayabilir. Herkes elinde “kapıda kalırsam” diye yedek kart taşımadığı için elinizde ki kredi veya banka kartlarından birini deneyeceğiniz için dikkatli olmanızda fayda var.

 

Diğer yöntem ise uzun ve düz bir nesne ile kilidi açmaya çalışmaktır. Bu ilk denemede yapacağınız bir şey değil birkaç saat uğraşmak sonucunda belki kapı kilidinizi açabilirsiniz fakat bunu yaparken unutmamak lazım ki hem büyük bir vaktiniz gidecek hem de kapı pimlerine zarar vereceksiniz. Anahtarı aldığınızda fark edeceksiniz ki anahtar takılıyor veya kolay – zor dönmeye başlıyor. Bunun sonucunda kilidinizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemi uygularken çok sabırlı olmanız gerektiği için sinirlendiğinizde yaptığınız yanlış bir haraket ile kapınıza zarar verebilirsiniz. Kapınıza zarar vermek düşünebileceğiniz en kötü seneryolardan biridir.

 Ataşehir Çilingir

Çoğu acemi insanlar çilingir bile olsa bu durum başından geçmiştir. Böyle bir durumda yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Eğer çilingir çağırıyorsanız ve böyle bir durumun ortasında kalmak istemiyorsanız çilingirin müşteri yorumlarına, varsa binanızdaki birinin çağırıp çağırmadığına bakarak nasıl haraket ettiğini sorabilirsiniz. Bir çilingir çağırırken gerçek bir iş yeri olduğuna ve gerekli belgelerinin olup çilingirciler odasına kayıtlı olup olmadığına mutlaka bakın. Sonrasında pişman olmak istemezsiniz.

 

Kapıda kalırsanız Ataşehir çilingir olarak bizi çağırabilirsiniz. Kapıda kalma gibi acil durumlarda en yakın zamanda sizlere hizmet etmek için en iyi ustalarımızla iş birliği yapacağımızdan kuşkunuz olmasın. Anahtar kopyalamak ve yeni kilit almak içinde bizi şubelerimizde ziyaret edebilirsiniz.