Ataşehir Kayışdağı Çilingir

Çilingirlik, meslek seçimi yapılacağında en son akla gelen mesleklerden biri olsa da ilginçtir ki her ilçede onlarca çilingir vardır.

Üstelik çilingir olmak için tek yapmanız gereken ustalık eğitiminiz için 1 veya 2 yıl eğitim almanız ve sicilinizde yüz kızartıcı suçun bulunmaması (Elbette birkaç detay daha var).

Çilingirci olmanın en güzel tarafı ise insanların sizin sayenizde sıcacık yuvasına rahatça girmeleri. Gece veya gündüz, sıcak veya soğuk kapılarının önlerinde bekleyen insanların sizin sayenizde evlerine girebilmeleri bu mesleğin verdiği en büyük mutluluk. Elbette tek yapılan işlem kapı açmak değil, çilingirler aynı zamanda anahtar kopyalama ve kilit değiştirme işlemlerini de sunmaktadır fakat bunlar o kadar etkileyici değil.

Ataşehir Kayışdağı çilingir olarak müşterilerimizin evlerine en kısa sürede sürede güvenli bir şekilde girmelerinden büyük onur duyuyoruz. Bu hizmeti, bu kaliteyle vermeye devam edebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. 

Hangi durumlarda bir çilingir çağırabilirsiniz?

Bir çilingiri;

• Anahtarınızı evde unuttuğunuzda,

• Anahtarınız kapıda kırıldığında,

• Yeni bir kapı kilidi yaptırmak istediğinizde,

• İmmobilizer anahtar çıkartmak istediğinizde veya çıkarttığınız anahtarı iptal etmek istediğinizde,

• Anahtar kopyalamak istediğinizde çağırabilirsiniz.

Asla bir çilingiri taklit etmeyin!

Kapıda kalan anahtarınızı çıkarmaya çalışmanız büyük bir fiyasko ile sonlanacağı için bunu yapmanızı kesinlikle önermiyoruz. Aksine, böyle bir durumda hiçbir aksiyon almadan en kısa sürede bir çilingiri çağırarak özel aletler ile anahtarı çıkarmasını bekleyebilirsiniz. Sizin yapacağınız yanlış bir hareket anahtarın içeride çatlamasını ve hatta daha fazla kırılmasını sağlayabilir. Anahtarın birden fazla kez kırılması kilidin kullanılmaz hale gelmesini sağlar.

Tabii ki düştüğünüz bu talihsiz durumda ekstra para vermemek için kendi işinizi görmek istiyor olabilirsiniz. Eğer geçmişinizde 2 yıllık çilingir ustalığı ve yanınızda profesyonel aletler yoksa en kısa sürede edinmenizi öneriyoruz.

Nereden çilingir bulabilirsiniz?

Ataşehir Kayışdağı çilingir olarak ihtiyacınız olduğunda arayabileceğiniz çilingir olmaktan onur duyarız. Eğer size uzak kalıyorsak veya başka bir sebepten ötürü bizi tercih etmek istemiyorsanız çeşitli arama motorlarını kullanarak size en yakın çilingiri bulabilir ya da dış kapınıza bakabilirsiniz. Dış kapınızda size yakın çilingirlerin numaralarını yapışmış halde bulmanız çok büyük bir olasılık.